chorobami wewnętrznymi koni, ze szczególnym uwzględnieniem kardiologii, pulmonologii, gastroenterologii, nefrologii z urologią, nowymi biomarkerami umożliwiającymi poprawę diagnostyki
klinicznej chorób koni. Wspiera dyscyplinę: Weterynaria. Sprawdź obszar specjalizacji tego tutora w Bazie Wiedzy UPWr.
- uzdolnieni: studentka lub student I roku dowolnego kierunku studiów, tj. z zainteresowaniami odnoszącymi się do specjalizacji i zainteresowań zawodowych tutora oraz z osiągnięciami w tym (lub pokrewnym) obszarze lub/i z wysoką średnią ocen, lub/i laureat olimpiady,
- zainteresowani współpracą tutorską począwszy od bieżącego semestru do 31.12.2022 r.,
- nie tylko ci, którzy uczestniczą lub będą uczestniczyć w przedmiotach prowadzonych przez tego tutora.
- zostanie uzgodniony z tutee na początku współpracy tutorskiej,
- jest związany z celami kształcenia studenta – tutee – na UPWr,
- może polegać na przygotowaniu części zagadnień do pracy inżynierskiej lub licencjackiej albo na opracowaniu artykułu, eseju, raportu z badań, analiz, prowadzonych ze wsparciem tutora.
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Chorobami koni zajmuję się od skończenia studiów, jednak końmi interesuję się już od dziecka. Swoje bogate doświadczenie zdobywałam w wielu klinikach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po skończeniu studiów odbyłam staż w Klinice dla Koni Equi Vet Serwis, gdzie później pracowałam jako samodzielny lekarz. Ponieważ w pracy klinicznej wciąż mi czegoś brakowało, od 2015 roku związałam się zawodowo z Katedrą Chorób Wewnętrznych Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas swojej wieloletniej praktyki doświadczenie zdobywałam w wielu renomowanych ośrodkach leczenia koni jak m.in. TiHO w Niemczech, VetMedUni w Austrii, Animal Health Trust w Wielkiej Brytanii, Clinique vétérinaire équine de Grosbois we Francji, Weipers Centre Equine Hospital w Szkocji, Animal Clinic (Equine cardioteam) Ghent University w Belgii.
Moje główne zainteresowania kliniczne to choroby wewnętrzne koni – w szczególności choroby układu oddechowego, kardiologia, choroby układu pokarmowego, choroby układu moczowego, choroby wątroby oraz diagnostyka ultrasonograficzna klatki piersiowej (w tym serca) i jamy brzusznej. Dwie z tych dziedzin medycyny stały się tematem mojej pracy doktorskiej. Diagnozuję pacjentów z dokładnością, według zasady „po nitce do kłębka”, a współpraca z wieloma ośrodkami z zagranicy pozwala mi konsultować swoich pacjentów z najlepszymi specjalistami na świecie. Dodatkowo od 2016 roku, jako jedna z nielicznych, zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób osłów. Swoje doświadczenie w tym temacie zdobywałam podczas stażu w The Donkey Sanctuary w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu pod moją opieką znajduje się wielu oślich pacjentów.
Z wielką chęcią udzielam konsultacji z dziedziny chorób wewnętrznych koni oraz medycyny osłów, zarówno właścicielom tych zwierząt, jak i lekarzom i studentom weterynarii. Praca dydaktyczna jest dla mnie dzieleniem się wiedzą i umiejętności oraz stawianiem sobie i studentom nowych wyzwań.
Poza działaniem klinicznym i dydaktycznym jestem naukowcem i współautorem wielu publikacji naukowych, dotyczących ww. tematów moich zainteresowań, w renomowanych czasopismach naukowych. Dla mnie nauka jest nierozłącznie połączona z praktyką, a każde moje działania naukowe mają przysłużyć się obecnym i przyszłym klinicystom.
W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, uprawiać rozmaite sporty, a także słuchać muzyki swingowej (i do niej tańczyć).