Immunologią weterynaryjną, immunologią kliniczną koni, chorobami wewnętrznymi koni, immunologią przewodu pokarmowego i błon śluzowych. Wspiera dyscyplinę: Weterynaria. Sprawdź obszar specjalizacji tej tutorki w Bazie Wiedzy UPWr
- uzdolnieni: studentka lub student I roku dowolnego kierunku studiów, tj. z zainteresowaniami odnoszącymi się do specjalizacji i zainteresowań zawodowych tutora oraz z osiągnięciami w tym (lub pokrewnym) obszarze lub/i z wysoką średnią ocen, lub/i laureat olimpiady,
- zainteresowani współpracą tutorską począwszy od bieżącego semestru do 31.12.2022 r. Brak miejsc u tego tutora w bieżącym semestrze.
- nie tylko ci, którzy uczestniczą lub będą uczestniczyć w przedmiotach prowadzonych przez tego tutora.
- zostanie uzgodniony z tutee na początku współpracy tutorskiej,
- jest związany z celami kształcenia studenta – tutee – na UPWr,
- może polegać na przygotowaniu części zagadnień do pracy inżynierskiej lub licencjackiej albo na opracowaniu artykułu, eseju, raportu z badań, analiz, prowadzonych ze wsparciem tutora.
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W 2019 roku obroniłam pracę doktorską dotyczącą wpływu wieku, zaburzeń endokrynologicznych oraz metabolicznych na produkcję białek ostrej fazy u koni. W 2019 ukończyłam studia specjalizacyjne w zakresie chorób koni na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie.
Swoją obecną aktywność zawodową koncentruję głównie wokół immunologii klinicznej koni, a w szczególności zajmuję się badaniem odporności układu pokarmowego i błon śluzowych. Jednakże, mój dorobek naukowy zawiera wiele publikacji dotyczących chorób wewnętrznych koni w szerszym spojrzeniu. Wyniki moich badań przedstawione zostały zarówno w wielu publikacjach w czasopismach z listy JCR jak również podczas konferencji zarówno krajowych jak i zagranicznych. Odbyłam również staże i szkolenia zagraniczne, w tym w Gluck Equine Research Center, University of Kentucky; Stiftung Tierärtzliche Hochschule Hannover, Klinik für Pferde; Praktische Geriatrie beim Pferd, Frankfurt, Niemcy.
Zarówno podczas studiów doktorskich, jak również po rozpoczęciu pracy na Uniwersytecie chętnie uczestniczyłam w studenckich aktywnościach, takich jak dodatkowe wykłady, seminaria czy warsztaty praktyczne. Wraz ze studentami weterynarii prowadziłam wiele projektów naukowych, również podczas obozów naukowych, a wyniki prowadzonych badań zostały opublikowane zarówno w postaci artykułów jak i prezentacji konferencyjnych. Bardzo doceniam u studentów chęć zdobywania i pogłębiania wiedzy, staram się pomagać w znalezieniu odpowiedzi na trudniejsze pytania.
Droga Studentko/ Drogi Studencie: jeżeli nasze naukowe zainteresowania pokrywają się i nie boisz się pracy i wyzwań – zapraszam do współpracy.