„Wiedza o Unii Europejskiej” Agro-Unia (Kopia)
3 900zł
- Adresaci
- Studia skierowane są do absolwentów posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych: studia I stopnia, studia II stopnia, studia magisterskie jednolite,licencjat. W myśl rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 stycznia 2012r. w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą ukończenie studiów daje możliwość uzyskania kwalifikacji do prowadzenia działalności rolniczej osobom,które mają wykształcenie wyższe inne niż rolnicze.
- Data
- rozpoczęcie od października 2020 r.
- Czas trwania
- 2 semestry
- Miejsce realizacji
- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Edukacyjno – Rozwojowe Pałac Wrocław Pawłowice, ul. Pawłowicka 87/89-101, Wrocław
- Program
- Wybrane zagadnienia:
- Technologia produkcji rolniczej (podstawy produkcji roślinnej i zwierzęcej).
- Działalność rolnicza i jej ekonomiczne uwarunkowania (polityka regionalna, aktualne możliwości wykorzystania środków finansowych UE na rzecz rolnictwa i gospodarki żywnościowej, rola i znaczenie doradztwa na rzecz wykorzystywania Funduszy Strukturalnych UE, systemy podatkowe i ubezpieczeniowe, podstawowe zasady organizacyjne, księgowe i rachunkowe).
- Przetwórstwo płodów rolnych (łańcuch produkcji żywności, systemy bezpieczeństwa żywnościowego GMP, GHP, HACCP).
- Kadra
- Program studiów będą realizowali wybitni specjaliści uczelni wyższych (rolniczych, ekonomicznych i uniwersytetów) oraz ARiMR, MRiRW, banków, a także administracji państwowej i samorządowej.
- Rekrutacja
- Rekrutacja jest prowadzona do uruchomienia edycji. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Zgodnie z §4 ust. 3 Regulaminu studiów podyplomowych w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem Systemu Internetowej Rekrutacji Kandydatów UPWr. Aby wziąć udział w rekrutacji na studia podyplomowe należy:
1) założyć konto w systemie IRK,
2) wypełnić w systemie wszystkie wymagane formularze,
3) wydrukować z systemu uzupełniony Kwestionariusz kandydata na studia podyplomowe, podpisać i dostarczyć wraz z odpisem lub poświadczoną przez uczelnię kserokopię dyplomy ukończenia studiów wyższych (oryginał lub odpis dyplomu do wglądu) do Sekretariatu studiów podyplomowych (zob. poniżej dane teleadresowe w polu Kontakt).Po otrzymaniu informacji w systemie IRK o zakwalifikowaniu na studia podyplomowe, kandydat będzie proszony o dostarczenie uzupełnionej i podpisanej umowy o świadczenie usług edukacyjnych oraz potwierdzenie dokonania niezbędnych opłat.
- Regulacje prawne i wzory dokumentów
- Zasady rekrutacji i prowadzenia studiów podyplomowych określa Regulamin studiów podyplomowych w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zapoznaj się z wzorami dokumentów wprowadzonych Regulaminem:
- Informacje dodatkowe
- 1) Zajęcia są realizowane w soboty i niedziele.
2) Istnieje możliwość wniesienia opłaty za studia w ratach:- I rata – 1950 zł, termin płatności – 01.10.2020 r.
- II rata – 1950 zł, termin płatności – 20.01.2021 r.
3) Słuchacze otrzymują materiały dydaktyczne w postaci zwartej lub elektronicznej.
4) Studia kończą się złożeniem pracy dyplomowej oraz komisyjnym egzaminem.
5) Absolwenci otrzymują urzędowe świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Więcej o tych studiach
- Dofinansowanie
- Skorzystaj z dofinansowania tych studiów podyplomowych w ramach Bazy Usług Rozwojowych (BUR) dla pracowników: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Aby uzyskać dofinansowanie:
1) sprawdź na mapie czy Twoje województwo posiada środki na podnoszenie kompetencji – http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/ dofinansowanie,
2) następnie skontaktuj się ze swoim operatorem z Twojego województwa,
3) dokonaj zgłoszenia na studia podyplomowe za pośrednictwem platformy BUR https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/uslugi/view?id=550298.
- Kontakt
- Sekretariat studiów podyplomowych
Iwona Sawicka
Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności
C. K. Norwida 27, pawilon A-5, pokój 11
50-375 Wrocław
e-mail: agrounia@upwr.edu.pl
tel. 71 320 51 50
tel. kom. 607 850 922
tel./fax 71 320 52 14
Wsparcie obsługi systemu rekrutacji na studia podyplomowe
Joanna Markowska
Sekcja Kształcenia Ustawicznego i Organizacji Szkoleń
C. K. Norwida 25, pok. 319
50-375 Wrocław
e-mail: cku@upwr.edu.pl
tel. 71 320 54 81